Staropolskie pierniki z klasą!

Oryginalne Pierniki WIKMAR są rozpoznawalne na rynku i zdobyły uznanie Konsumentów. Wypracowana od podstaw receptura, w połączeniu z tradycyjnym procesem wypieku, budują najwyższą jakość naszych Pierników. Produkcję rozpoczynamy od starannego wyselekcjonowania komponentów. Technologia WIKMAR nawiązuje do staropolskich receptur. W produkcji nie odeszliśmy od ścisłego przestrzegania faz leżakowania ciasta. Odpowiednia kompozycja przypraw tworzy bogaty aromat i niezapomniany smak.

Nieustannie tworzymy nowe propozycje, których podstawę stanowi długodojrzewające ciasto piernikowe o bursztynowej barwie i niepowtarzalnym aromacie. Nasze Pierniki łączymy z nadzieniami, kremami, czekoladą i glazurami. Zapraszamy do poznania portfolio oryginalnych Pierników Wikmar:

WIKMARKI – BIS

WYRÓB CUKIERNICZY placek piernikowy z Pysznym Mleczkiem w masie czekoladowej, dekorowany.

Wikmarki Bis

KOSTKA BANANOWA

WYRÓB CUKIERNICZY piernik z Pysznym Mleczkiem bananowym w masie czekoladowej, dekorowany.

Kostka bananowa

BATON PIERNIKOWY TOFFEE

WYRÓB CUKIERNICZY piernik miodowy z Pysznym Mleczkiem toffee-karmel, w masie czekoladowej.

Baton Piernikowy Toffee

PIERNIKOWA "WuWu - Zetka"

WYRÓB CUKIERNICZY piernik z Pysznym Mleczkiem, kajmak, wanilia, żurawina, advocat, w czek.

Piernikowa WuWu Zetka

SERDUSZKA NADZIEWANE - mini torciki

WYRÓB CUKIERNICZY serduszka z ciasta czekoladowo – korzennego, zapiekane z nadzieniem owocowym, nadziewane Pysznym Mleczkiem waniliowym, w masie czekoladowej, z galaretką wiśniową.

serduszka nadziewane

PRZEKŁADANIEC KASZTELAŃSKI

WYRÓB CUKIERNICZY ciasto czekoladowo – korzenne przekładane nadzieniami owocowymi, w masie czekoladowej, zdobione polewą deserową.

przekładaniec kasztelański

MINI TORCIK "ZACHCIANKA"

WYRÓB CUKIERNICZY ciasto czekoladowo – korzenne nadziewane Pysznym Mleczkiem śmietankowym z wsadem owocowym, w masie czekoladowej, zdobione gwiazdką jogurtową.

Mini Torcik Zachcianka

PIERNIK DOMOWY nadziewany blok 220g

WYRÓB CUKIERNICZY piernik przekładany nadzieniem owocowym i kremem o smaku jogurtowym, w masie czek., zdobiony polewą białą; foliowany z etykietą,

piernik domowy

PRZEKŁADANIEC KASZTELAŃSKI blok 400g

WYRÓB CUKIERNICZY placek piernikowy przekładany nadzieniem śliwkowym i nadzieniem morelowym w polewie o smaku czekoladowym

Krótka historia piernika
Piernik należy do najstarszych ciast, a wywodzi się z tzw. „miodowników wielkich” – wielkich bochnów chleba robionych na miodzie. Pochodzi z XII wiecznej Bazylei i Norymbergii, głównych ośrodków piernikarskich średniowiecznej Europy. Charakteryzuje się ciemną barwą, specyficznym słodkim smakiem i aromatem korzennym, niespotykanymi w innych ciastach. Pierniki robione są z mieszaniny mąki pszennej i żytniej, mleka, jajek, karmelizowanego cukru, miodu, silnie przyprawione cynamonem, imbirem, a czasem także goździkami, kardamonem, gałką muszkatołową, anyżem i lawendą. W Polsce nazwa „piernik” wywodzi się ze staropolskiego słowa „pierny” czyli pieprzny.

W Polsce piernik przyjął się w połowie XVIII wieku i był, podobnie jak w innych krajach, symbolem dobrobytu i wysokiego statusu społecznego. Podobno dawniej w skład wiana panny młodej wchodziła faska ciasta piernikowego i galaretowaty wywar mięsny na rosoły. Pokruszone pierniki wchodzą też w skład tradycyjnego staropolskiego sosu szarego.

Walory pierników
Popularność piernika tłumaczyć można także m.in. walorami zdrowotnymi. W dodawanych do nich przyprawach występują liczne związki istotne w zwalczaniu chorób cywilizacyjnych, w tym także i chorób przewodu pokarmowego. Pierniki posiadają wiele zalet żywieniowych: glukoza i fruktoza są środkami wzmacniającymi i odmładzającymi organizm; przyprawy korzenne pomagają w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, serca, nerwów, niedokrwistości.

Do pobrania:

Pierniki z Klasą!

Pobierz katalog

Piernik Domowy

Pobierz katalog

Przekładaniec Kasztelański

Pobierz katalog