Długoletnie doświadczenie

Początki manufaktury Wikmar sięgają roku 1991. Wyroby naszej marki opierają się na oryginalnych recepturach stworzonych przez samych Założycieli firmy. Pierwszym ciastkiem, które pojawiło się w sprzedaży, był biszkopt z galaretką w masie czekoladowej „Martynka”. Kolejnym, przełomowym rozwiązaniem, które wykreowała marka Wikmar, są „Wikmarki Bis” – docenione przez Konsumentów połączenie piernika i pysznego mleczka. To właśnie oryginalny smak wikmarowskich pierników i bogata konsystencja wikmarowskiego pysznego mleczka wyróżniają naszą markę. Dziś Wikmar oferuje Państwu ponad 200 różnorodnych wzorów oraz setki pełnych smaku wyrobów. Nasza oferta obejmuje nie tylko ciasteczka, ale także wafle oraz wiele innych rodzajów wyrobów cukierniczych.

Naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie i bezpieczeństwo Konsumenta. Wszystkie oferowane wyroby Wikmar oparte są na naturalnych komponentach i NIE ZAWIERAJĄ SZKODLIWYCH KONSERWANTÓW. Tworzone przez nas receptury opieramy na agarze, który wytwarzany jest z glonów morskich. Co ważne, markowe produkty Wikmar nie zawierają żelatyn ani pektyn opartych na mączce kostnej, dzięki czemu nie tylko są zdrowsze, ale także znacznie bardziej aromatyczne i pełne smaku. Naturalnie bez inwestycji w innowacyjne rozwiązania, nie moglibyśmy oferować tak szerokiego portfolio wyrobów. Chcąc jednak zagwarantować najwyższą jakość produktów, każde działanie opieramy na tym, czego Konsumenci poszukują dziś najchętniej – na smakach tradycji.

Marka Wikmar dostępna jest nie tylko w Polsce, ale też w Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Słowacji. Jako czołowy producent słodyczy na rynku polskim, jak i zagranicznym, stawiamy zawsze na szeroką gamę wyrobów cukierniczych, które cieszą nie tylko podniebienie, ale i wzrok! Nasz Zespół każdego dnia przygotowuje dla Państwa selekcję doskonałych wzorów, które uwodzą estetyką i zniewalają smakiem. Serdecznie zapraszamy do degustacji naszych wyrobów tworzonych niezmiennie, od lat z pasją!

Niepodważalna jakość każdego produktu

W WIKMAR najważniejsza jest najwyższa jakość produktów. Dlatego w naszym zespole procesy doskonalenia podejmowane są na co dzień.  Pomagają nam w tym:

  • HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point)  –  monitorowanie i kontrola procesów produkcji oraz dystrybucji, gwarantujące bezpieczeństwo wyrobów oferowanych Konsumentom,
  • GHP (Good Hygienic Practice) Dobra Praktyka Higieniczna,
  • GMP (Good Manufacturing Practice) Dobra Praktyka Produkcyjna,
  • TQM – kompleksowe zarządzanie jakością,
  • wewnętrzne restrykcyjne procesy kontrolne.

Chcąc utrzymać najwyższy poziom jakości oferowanej swoim klientom, jako doświadczeni producenci słodyczy i wafli Wikmar spełniamy normy i wytyczne określone w branży rzemiosła ciastkarskiego i cukierniczego.